HS WROC�AW

UTC Aerospace Systems rozpoczyna budowę nowego centrum badawczo-rozwojowego.

Czwartek, 20 grudnia, 2012

UTC Aerospace Systems rozpoczyna budowę nowego centrum badawczo-rozwojowego.

23 października 2012r. nastąpiło wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Inżynieryjnego Centrum Badawczo-Rozwojowego UTC Aerospace Systems we Wrocławiu.

W nowym kompleksie badawczo-rozwojowym, składającym się z 4000 m² przestrzeni biurowej oraz z hali testowej o powierzchni 1000 m², realizowane będą zadania związane z projektowaniem oraz ulepszaniem komponentów mechanicznych i systemów wykorzystywanych w lotnictwie. Pierwsi pracownicy pojawią się tu już w listopadzie 2013 roku. Do 2015 roku firma planuje zatrudnić w Centrum ponad 300 inżynierów. Inwestycja w nowe centrum badawczo-rozwojowe pozwoli skorzystać z wiedzy i umiejętności lokalnie wykształconych inżynierów. Dzięki temu będziemy mogli zaoferować naszym klientom jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania, a do listy realizowanych w Polsce projektów dołączy kolejne udane przedsięwzięcie.

Spotkanie nauki i biznesu

Wrocławski oddział UTC Aerospace Systems już od dłuższego czasu współpracuje z najważniejszymi uczelniami technicznymi na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Owocem współdziałania z Politechniką Wrocławską oraz Politechniką Poznańską jest nie tylko projekt Inżynieryjnego Centrum Badawczo-Rozwojowego, ale także stały rozwój wiedzy w obszarze hydrauliki, elektro-mechaniki i materiałoznawstwa.

Wizualizacja: Inżynieryjne Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace Systems Wrocław.

Zdjęcie, od lewej: Wojciech Wasik - Prezes HS Wrocław Sp. z o.o.; Marek Skorupa - Wojewoda Dolnośląski; Adam Grehl – Wiceprezydent Wrocławia; Rishi Grover - VP, Operations & Supply Chain (UTAS); Dave Carter – Vice President, Engineering (UTAS); Eugeniusz Rusiński – Prorektor ds. Badań Naukowych i Współpracy z Gospodarką Politechniki Wrocławskiej;

 

 

Zdjęcie: pracownicy Działu Konstrukcyjnego HS Wrocław Sp. z o.o. przed Kamieniem Węgielnym.

 


Zobacz pełną listę aktualności