HS WROC�AW

O nas

HS Wrocław Sp. z o.o. jest częścią korporacji UTC Aerospace Systems zlokalizowanej w Windsor Locks, Connecticut, USA. i wchodzącej w skład United Technologies Corporation. Zakład prowadzi działalność w obszarze projektowania i produkcji wyrobów oraz podzespołów dla przemysłu lotniczego.

HS Wrocław Sp. z o.o. rozpoczęła działalność 30 grudnia 2010 roku, kiedy to Hamilton Sundstrand nabył 100% udziałów w PZL-Wrocław sp. z o.o. od Agencji Rozwoju Przemysłu.

Wrocławski zakład zajmuje się produkcją układów paliwowo-regulacyjnych do silników lotniczych oraz układów, wyrobów i detali hydraulicznych służących do sterowania i kontroli lotu w samolotach oraz śmigłowcach. W ramach prac rozwojowych do produkcji wdrażane są nowe podzespoły takie jak: pary suwakowe, obudowy dysz powietrznych, obudowy wentylatorów lotniczych, zawory powietrzne, obudowy napędów, dysz silnika i siłowniki hydrauliczne.

Bardzo ważnym elementem strategii firmy jest utworzenie we Wrocławiu Centrum Badawczo Rozwojowego w którym będą opracowywane, testowane i wdrażane do produkcji zespoły hydrauliczne i paliwowe. Będą miały one zastosowanie we wszystkich nowych samolotach na świecie do których zespoły produkuje firma Hamilton Sundstrand. Docelowo w Centrum zatrudnienie znajdzie ponad 300 inżynierów.

Spółka HS Wrocław mieści się na terenie o łącznej powierzchni ponad 11 ha, położonych w dzielnicy Psie Pole przy ul. Bierutowskiej we Wrocławiu i zatrudnia ponad 900 pracowników.

Wojciech Wasik
Prezes Zarządu
Dyrektor Generalny
HS Wrocław

Zobacz prezentację